ІНСТИТУТ ПРАКТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ ТА ПСИХОТЕРАПІЇ
Директор: Шугай Марія Анатоліївна, кандидат психологічних наук, доцент
Контактна інформація: м. Острог, вул. Семінарська, 2 , НаУОА
Тел.: (050)3754576
e- mail: mshugay@gmail.com
Офісні години: понеділок- четвер: 10.00- 18.00, обідня перерва: 13.00- 14.00
Загальна інформація про інститут
Інститут практичної психології та психотерапії є структурним підрозділом Національного університету “Острозька академія”. Основні напрями його діяльності такі, як: розробка та впровадження навчальних, навчально-терапевтичних програм спрямованих на оволодіння студентами системою знань із практичної психології та психотерапії, навичками психологічного консультування; проведення наукових досліджень у відповідних галузях, інтервізійних груп практикуючих психологів, спеціалізованих лекцій, науково-практичних семінарів, конференцій; психологічне консультування, індивідуальна та групова психотерапевтична допомога; вирішення комплексних задач психологічної діагностики, психокорекції, експертизи, розробка та адаптація особистісних психологічних тестів. Основні напрями міжнародної співпраці інституту: обмін досвідом роботи, спільна розробка наукових проектів; підготовка та видання друкованих праць, обмін і взаємне стажування викладачів; виконання наукових робіт для здобуття грантів, установлених фондами зарубіжних країн. Наукові дослідження в інституті виконуються науковими, науково-педагогічними працівниками кафедр університету, аспірантами та докторантами, студентами.
Пропонуються сертифікатні програми професійної підготовки такі, як: «Практична психологія»; «Організаційна психологія», «Психологія травмуючих ситуацій», «Мистецтво самопрезентації», “Психологічне консультування” та інші. Особлива увага приділяється підготовці і підвищенню кваліфікації спеціалістів, які беруть участь у здійснені допомоги в екстремальних ситуаціях, проводять реабілітацію осіб, які пережили кризову ситуацію. Учасники вказаних освітніх програм засвоять сучасні методи психотерапії, які успішно використовуються на практиці з таких напрямків як: психодрама, гештальт-терапія, арт-терапія, дитяча психотерапія, психосоматика, тілесно-орієнтована психотерапія, сімейна психотерапія, символдрама.
Наукова діяльність інституту спрямована на впровадження прикладного наукового дослідження на тему: “Психологічна підтримка та реабілітація осіб, що пережили (переживають) кризову ситуацію в Україні”. Створена науково-практична лабораторія «Психосоціальна підтримка та реабілітація постраждалих унаслідок бойових дій” як підрозділ інституту. Мета лабораторії : психосоціальна реабілітація учасників бойових дій, їхніх сімей та осіб, що переживають кризову ситуацію в Україні. Впроваджуються результати науково-дослідної роботи на тему: «Дослідження психолого-екологічних та соціально-демографічних ризиків і фобій з обґрунтуванням наслідків для здоров’я молоді». Здійснюється розробка фундаментального наукового дослідження на тему: «Інтерференція як феномен пам’яті та метапам’яті», що виконується на базі структурного підрозділу інституту Науково-дослідної лабораторії когнітивної психології.