лабораторіяНауковопрактична лабораторія «Психосоціальна підтримка та реабілітація постраждалих унаслідок бойових дій»

Контакти:

адреса: м. Острог, вул. Героїв Небесної Сотні, 10

електронна адреса для листування (email): psrvlabor@oa.edu.ua

телефон: (067)3923020; (050)3754576.

Інформація про керівника: Ширяєва Тетяна Михайлівна, кандидат психологічних наук, доцент, гештальт-консультант

Інформація про співробітників:

Харченко Вікторія Євгенівна, кандидат психологічних наук, психотерапевт за методом символдрами

Гандзілевська Галина Борисівна, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психолого-педагогічних дисциплін, гештальт-консультант, ведучий тренер навчально-терапевтичної групи ( напрямок- психодрама, методи роботи психолога з дітьми), керівник сертифікатної програми “Мистецтво самопрезентації”

Шугай Марія Анатоліївна, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психолого-педагогічних дисциплін, практикуючий психолог, гештальт-терапевт, спеціалізація – групова психотерапія в рамках гештальт-підходу

Квашук Оксана Володимирівна, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психолого-педагогічних дисциплін, гештальт-консультант ( спеціалізація ” Тілесно-орієнтована психотерапія”)

Матласевич Оксана Володимирівна, завідуюча кафедрою психолого- педагогічних дисциплін, кандидат психологічних наук, доцент, практикуючий психолог, гештальт-консультант ( напрямок – сімейна психотерапія), ведуча тренінгових груп

Гільман Анна Юріївна, молодший науковий співробітник, лаборант, аспірантка НаУОА, викладач кафедри психолого-педагогічних дисциплін.

Нижник Анна Євгенівна, аспірантка НаУОА, викладач кафедри психолого-педагогічних дисциплін, практикуючий психолог, гештальт-консультант (спеціалізація: ” Діалогова модель в гештальт-терапії”, ” Тілесно-орієнтована психотерапія”)

Бояківська Іванна,  викладач кафедри психолого-педагогічних дисциплін, практикуючий психолог

Михальчук Злата Олегівна, студентка  ІV курсу спеціальності ” Психологія”.

Снігура Ольга Сергіївна, студентка ІІІ курсу спеціальності ” Психологія”.

Мета роботи лабораторії:

Аналіз статистичної, соціально-психологічної та культурно-історичної інформації про психічний стан постраждалих унаслідок кризової ситуації в Україні.

Розробка і  апробація комплексної моделі психосоціальної реабілітації шляхом надання екстреної психологічної допомоги та підтримки особистості постраждалого, зокрема учасника бойових дій, його сім’ї, родичів, друзів, знайомих тощо.

Аналіз ефективності проведеної роботи щодо зниження впливу стрес-факторів на осіб, постраждалих унаслідок кризової ситуації.

Напрями роботи лабораторії:

1. Дослідження особливостей переживання населенням України негативних психологічних наслідків, викликаних кризовою ситуацією в країні (переживання загрози життю і здоров’ю, трагічної загибелі близьких або знайомих, нанесення непоправної шкоди для здоров’я, різні форми насильства над особистістю, раптові важкі хвороби, перебування в зоні бойових дій або інших фізично та психічно травмуючих обставин, факт переселення, зміна соціокультурного середовища тощо).
  1. Вивчення стратегій та стилів поведінки суб’єкта в кризових ситуаціях, його адаптивних можливостей, особистісних ресурсів, особливостей їх мобілізації в кризових умовах, механізмів збереження самоідентичності особистості, національної ідентичності та її успішної соціальної адаптації, формування саногенного мислення особистості.
  1. Психологічна підтримка учасників бойових дій, їхніх сімей та осіб, що пережили екстремальну ситуацію.
  1. Надання психологічних індивідуальних, групових консультацій та психотерапевтичної допомоги постраждалим.
  1. Розробка ефективних превентивних заходів та інформаційного супроводу психологів-фахівців, проведення спеціалізованих лекцій, науково-практичних семінарів, конференцій, проведення інтервізійних груп практичних психологів